KONST / Litografier / Färglitografi 13824105

nr 1382 4105

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Signerad, numrerad 194/290. Motivet: 30x41cm, yttermått inklusive ram: 43x52cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 1 mars 2021
kl 19:06:34

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund