KONST / Litografier / Färglitografi 12988249
nr 1298 8249
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, "Insectifera". Signerad, numrerad 49/120, daterad -68. Motivet: 40x54 ca
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 december 2019
kl 19:38:01
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson