KONST / Litografier / Färglitografi 14556138
*
nr 1455 6138
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2022
kl 20:34:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 16:55:58
1
2.600 kr
21/3 18:31:35
2
2.800 kr
21/3 19:37:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
nr 1455 6138
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Ur serien de tre små sjömännens äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 93/475. Färglitografi, bildmått: 50x70, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 16:55:58 | 1 | 2.600 kr |
| 21/3 18:31:35 | 2 | 2.800 kr |
| 21/3 19:37:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gan grafik gösta adrian-nilsson litografi litografier litografiskt blad stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



