KONST / Litografier / Färglitografi 13824452

nr 1382 4452

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, PT -52, ej signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 60x44 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 1 mars 2021
kl 20:59:15

1/3 14:50:37 1      Vinnande bud

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén