FURNITURE / Tables / Lady's working table 8461382

nr 846 1382

LADY'S WORKING TABLE

Victorian style, length: 50 cm, width: 39 cm, height: 65 cm, wear, damages.

Nyrokoko, längd: 50 cm, djup: 39 cm, höjd: 65 cm

Condition: slitage, skador

300

SEK 100

Monday September 16 2013
at 19:17:32

16/9 18:23:16 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.