Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 8747609



*

nr 874 7609


Kanna

Keramik, Persien, 1900-talet början, längd: 25, höjd: 22


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 10 februari 2014
kl 18:20:23



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: iran iransk kanna keramik persien persisk
  • 8294 Kanna
    + coupeglas, 15 delar, 1950-tal, färgade. Höjd: 10-28
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 1019 Kopp med fat &..
    Sevres + kanna Berlin. Höjd: 13-17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:46
  • 8035 Tekanna
    silver, Importstämplar, rokokostil. Höjd: 18 cm, v..//
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:04




Ladda ner broschyr