bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12353161



*

nr 1235 3161


Gouache

Oidentifierad konstnär. Midsommar, 37x45 cm


Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 100 kr (per 17:06:08)
Uppdatera
Visning

fredag 15/2, lördag 16/2, söndag 17/2 och måndag 18/2


Auktionen
avslutas:

måndag 18 februari kl 20:30:11


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/2 22:38:22 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gouache midsommar täckfärg vattenfärg
  • 4558 Akvarell
    Anders Gullberg (f. 1927), Renhjord. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 20:26
  • 4182 Akvarell
    Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. Signerad,..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:02
  • 3448 Akvarell
    J W Williams, 21x47
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 19:30
  • 4050 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala slott. S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:09
  • 4393 Akvarell
    Karl Hjalmar, Bergqvist, Hamn, 31x48
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:30
  • 4179 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Familjeporträtt, 26x21
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    18 feb kl 18:56




Ladda ner broschyr