KONST / Ramar / Ram 7919287
*
nr 791 9287
Ram
2 st. förgyllda
Kondition: skadad
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 november 2012
kl 17:15:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 13:42:21
1
100 kr
19/11 15:28:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ram ramar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:25
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
*
Ram
Kondition: skadad
nr 791 9287
Ram
2 st. förgyllda
Kondition: skadad
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/11 13:42:21 | 1 | 100 kr |
| 19/11 15:28:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ram ramar
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
8089 Oljelampor
4 st, sten, keramik. Längd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:25 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56



