bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 6903733



*

nr 690 3733


Owe Gustafson

(f. 1940), Sverige


Färglitografi , Owe Gustafson, Motiv från Fem myror är fler än fyra elefanter, 29x40


Owe Gustafson, svensk konstnär född 1940.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 april 2011
kl 19:07:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/4 11:40:11 1      750 kr
4/4 15:51:50 2      1.000 kr
4/4 16:00:02 1      850 kr
4/4 16:00:52 1      950 kr
4/4 16:22:21 3      1.100 kr
4/4 16:26:47 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Owe Gustafson

Owe Gustafson, svensk konstnär född 1940.

Läs mer om Owe Gustafson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad owe gustafson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5465 Färglitografi
    2 st, Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Signerad, "Na..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:01
  • 5468 Färglitografi
    2 st, Lars Forsman. Signerad, daterad 85, numrerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 18:16
  • 4127 Färglitografi
    2 st, Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:09
  • 5464 Färglitografi
    3 st, Oidentifierad konstnär. 2 sign, Havsörn. Bla..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:38
  • 4192 Färglitografi
    3 st. Mats Norryd (1944-1989), Sverige. Signerade,..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 20:57
  • 5466 Färglitografi
    4 st, Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Son. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    14 juni kl 19:43




Ladda ner broschyr