ART / Etchings etc / Etching 10256074
*
nr 1025 6074
Eric Nordlöw
(1908-1983), Sverige
Eric Nordlöw (1908-1983), children, signed, subject: 21x15,
ETCHING, Eric Nordlöw (1908-1983), barn, signerad, motivet: 21x15
Estimate:
500
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday Mars 14 2016
at 19:07:21
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/3 19:50:39
1
400 kr
14/3 13:44:59
2
150 kr
14/3 13:44:59
1
200 kr (Robot)
14/3 13:51:24
2
250 kr
14/3 13:51:24
1
300 kr (Robot)
14/3 13:53:08
2
350 kr
14/3 13:53:08
1
400 kr (Robot)
14/3 18:11:21
3
Vinnande bud
14/3 18:20:49
1
500 kr
14/3 18:20:49
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 14
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...
Read more about Grafik
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn eric nordlöw etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 ETCHING
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signed. Image ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:22
-
4232 ETCHING
Curt Hamne (b. 1943), Sweden. Signed, numbered 64/..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:40
-
4024 ETCHING
Hans Wigert (1932-2015), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:45
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in 8 days
17 juni at 20:57
-
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:53
-
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:57
*
Eric Nordlöw
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1025 6074
Eric Nordlöw
(1908-1983), Sverige
Eric Nordlöw (1908-1983), children, signed, subject: 21x15,
ETCHING, Eric Nordlöw (1908-1983), barn, signerad, motivet: 21x15
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday Mars 14 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/3 19:50:39 | 1 | 400 kr |
14/3 13:44:59 | 2 | 150 kr |
14/3 13:44:59 | 1 | 200 kr (Robot) |
14/3 13:51:24 | 2 | 250 kr |
14/3 13:51:24 | 1 | 300 kr (Robot) |
14/3 13:53:08 | 2 | 350 kr |
14/3 13:53:08 | 1 | 400 kr (Robot) |
14/3 18:11:21 | 3 | Vinnande bud |
14/3 18:20:49 | 1 | 500 kr |
14/3 18:20:49 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 14
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...Read more about Grafik
- Läs mer...
All världens barn (Lisa Larson)
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
All världens barn är en serie om 8 målade och delvis glaserade barnfigurer i brun stengodslera formgivna av Lisa Larson för Gustavsberg 1974 med en uppföljning 1975.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn eric nordlöw etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 ETCHING
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signed. Image ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:22 -
4232 ETCHING
Curt Hamne (b. 1943), Sweden. Signed, numbered 64/..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:40 -
4024 ETCHING
Hans Wigert (1932-2015), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:45
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in 8 days
17 juni at 20:57 -
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:53 -
4044 ETCHING
Rimer Cardillo (b. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auction ends
tomorrow
10 juni at 18:57