KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Etsning 6695615

nr 669 5615

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Etsning, Bemålad, Jan Naliwajko (f. 1938), 54x37

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

måndag 29 november 2010
kl 19:21:21

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko