KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12113009

nr 1211 3009

Hugo Ulbrich

(1867-1928), Tyskland

Etsning, "Blick aus Beckers Schneiderwerksatt auf das Rathaus", signerad. Motivet: 29,5x24 cm

Hugo Ulbrich, tysk bildkonstnär född 1867, död 1928.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 22 oktober 2018
kl 20:09:24

  • Tema
  • 22 okt

Hugo Ulbrich

Läs mer om Hugo Ulbrich