KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12422052
nr 1242 2052
Berthe Morisot
(1841-1895), Frankrike
Etsning, Kvinna. Signerad EA-upplaga. Motivet: 8,5x12 cm
Berthe Morisot, fransk bildkonstnär född 1841, död 1895.
måndag 18 mars 2019
kl 19:57:08
18 mar
Berthe Morisot
Läs mer om Berthe Morisot