GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5991523
*
nr 599 1523
Keramik
3 delar, Gunnar Nylund+ Rolf Palm mölle
Kondition: miniatyrnagg på skålen
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:22:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 08:33:33
1
150 kr
10/9 19:33:58
2
200 kr
10/9 22:26:37
3
250 kr
11/9 16:40:49
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar nylund keramik rolf palm mölle svensk keramik svenska keramiker
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
*
Keramik
Kondition: miniatyrnagg på skålen
nr 599 1523
Keramik
3 delar, Gunnar Nylund+ Rolf Palm mölle
Kondition: miniatyrnagg på skålen
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 08:33:33 | 1 | 150 kr |
| 10/9 19:33:58 | 2 | 200 kr |
| 10/9 22:26:37 | 3 | 250 kr |
| 11/9 16:40:49 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar nylund keramik rolf palm mölle svensk keramik svenska keramiker
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45



