LIGHTING / Table lamps / Table lamps 13095082
*
nr 1309 5082
TABLE LAMPS
one pair, ceramics, 1960s, skärmar med tyg design Johan Carpner. Height: 55 cm,
Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design Johan Carpner. Höjd: 55 cm
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday February 24 2020
at 20:48:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/2 23:17:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:14
-
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:32
-
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:17
-
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:06
-
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09
*
TABLE LAMPS
nr 1309 5082
TABLE LAMPS
one pair, ceramics, 1960s, skärmar med tyg design Johan Carpner. Height: 55 cm,
Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design Johan Carpner. Höjd: 55 cm
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday February 24 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
18/2 23:17:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:14 -
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:32 -
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:17 -
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:06 -
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09