KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14021010

nr 1402 1010

Karl Feiertag

(1874-1944), Österrike

Akvareller, 2 st, Karl Feiertag (1874-1944), Österrike. Lekande barn. Signerad. Motivet: 17x27 cm, yttermått inklusive ram: 27x36, akvarell

Karl Feiertag, österrikisk målare född i Wien 1874, död 1944.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 7 juni 2021
kl 19:20:57

7/6 19:12:47 1      1.500 kr
7/6 19:15:56 2      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Karl Feiertag

Läs mer om Karl Feiertag