KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037079
*
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:15:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 21:23:11
1
Vinnande bud
27/1 17:14:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
*
Björn Erling Evensen
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 21:23:11 | 1 | Vinnande bud |
27/1 17:14:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13