KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12343353

nr 1234 3353

Alvar Outakka

(1897-1951), Finland

Akvarell, Alvar Outakka (1897-1951), Finland. Barnporträtt, signerad, -50,19,5 x15

Alvar Outakka (ursprungligen Alvar Lind), finländsk målare född 1897, död 1951.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 februari 2019
kl 19:37:17

6/2 14:22:54 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Alvar Outakka

Läs mer om Alvar Outakka