ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17569296
*
nr 1756 9296
Spegel
sent 1800-tal, Putto, 130x93
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Bevakningspris:
ÄR UPPNÅTT
Aktuellt bud:
1.500 kr (per 07:13:44)
Uppdatera
Visning
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2
Auktionen
avslutas:
måndag 2 februari kl 18:21:55
- Mitt bud
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 14:51:46
1
ledande budet*
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.875 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.875 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: putto sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
nr 1756 9296
Spegel
sent 1800-tal, Putto, 130x93
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Bevakningspris: |
ÄR UPPNÅTT |
| Aktuellt bud: | 1.500 kr (per 07:13:44) Uppdatera |
| Visning |
fredag 30/1, lördag 31/1, söndag 1/2 och måndag 2/2 |
Auktionen avslutas: |
måndag 2 februari kl 18:21:55 |
- Mitt bud
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/1 14:51:46 | 1 | ledande budet* |
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.875 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.875 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.875 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.875 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: putto sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27



