LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 16993024

nr 1699 3024

CANDLESTICKS

+ bowl, 3 pcs, tin, 1934, ljusstakarna signerade Nils Fougstedt, FAK Fabriks Aktiebolaget Kronsilver, height: 10-13, 5, skål med stora skador.

+ skål, 3 delar, Tenn, 1934, ljusstakarna signerade Nils Fougstedt, FAK Fabriks Aktiebolaget Kronsilver, Höjd: 10-13,5, vikt: (ej fylld fot) 1170 g

Condition: skål med stora skador

1500

SEK 1000

Monday May 5 2025
at 19:03:56

5/5 16:21:51 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn