Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

veckoauktion den 15 juli 2024


Visning: fredag 12/7, lördag 13/7, söndag 14/7 och måndag 15/7

  • Sortera efter 


    7155 Oljemålning

    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad och daterad, Olja på duk: 100x150 cm, yttermått inklusive ram: 104x154,5 cm

    Utrop: 13.000 kr
    Pris just nu 16.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:19


  • 7223 Akvarell
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, blom..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:25
  • 6196 Akvarell
    Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:44
  • 6429 Akvarell
    Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:08
  • 6430 Akvareller
    4 st, Alfred Nilsson, Stockholmsmotiv. Signerade, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:09
  • 7427 Appliquer
    Ett par, rokokostil, bladprismor. Höjd: 42 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:53
  • 7135 Arbetsbord
    sengustaviansk stil, en låda i sarg, mahogny. Bred..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:08
  • 7052 Armbandsur
    Porsche Design Quartz, Stål, datum, metallänk med ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:46
  • 6413 Assietter
    11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:52
  • 7008 Assietter
    6 st, Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 21 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:40

    7154 Oljemålning

    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. "Chanel". Signerad och daterad. Olja på duk: 100x150 cm, yttermått inklusive ram: 104x154,5

    Utrop: 17.000 kr
    Pris just nu 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:19


  • 7361 Bestick
    60 delar, Nysilver
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:54
  • 7040 Bestick
    62 delar, Nysilver, Svensk Spets. Längd: 15-25 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:50
  • 7141 Bestick
    8 delar, silver. Längd: 16-18 cm, Bruttovikt: 315 ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:23
  • 7132 Blandteknik
    Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” A..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:57
  • 2071 Blandteknik
    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:25
  • 2092 Blandteknik
    Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:30
  • 6080 Blandteknik
    Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:54
  • 7244 Blandteknik
    Gusten Widerbäck (1879-1970), Sverige. Uppsalaslät..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:30
  • 6204 Blandteknik
    Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:55
  • 7246 Blandteknik
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn. Signerad...//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:56
  • 6097 Blandteknik
    Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:35
  • 7169 Blandteknik
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, Figur..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:10

    6123 Matta

    Kashmar, 300x385 cm

    Utrop: 18.000 kr
    Pris just nu 14.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:15


  • 7222 Blyerts
    Jonas Lindkvist (1889-1955), Sverige. "Ormön Gräsö..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:22
  • 7233 Bokhylla
    med skjutdörrar i glas, betsad. Bredd: 140 cm, dju..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:27
  • 7277 Bokhylleskåp
    längd: 85 cm, djup: 44 cm, höjd: 170 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:21
  • 7295 Boksnurra
    England, Intarsia, mahogny. Längd: 48 cm, djup: 48..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:24
  • 7090 Bord
    tre hyllplan, furu. Diameter: 48 cm, höjd: 63 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:28
  • 7373 Bordsfotogenla..
    höjd: 58 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:17
  • 7393 Bordslampa
    Kartell, Ferruccio Laviani (f. 1960), Italien. Bou..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:39
  • 7062 Bordslampa
    Keramik. Höjd: 70 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 6015 Bordslampa
    Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:16

    7397 Fåtöljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:59


  • 7059 Bordslampa
    med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:05
  • 7348 Bordslampa
    Minikelvin, FLOS, ställbar. Höjd: 27 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:40
  • 7176 Bordslampa
    Monica Backström (1939-2020), Sverige, Kosta Boda,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 7060 Bordslampa
    Porslin. Höjd: 90 cm ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 6099 Bordslampa
    Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 7419 Bordslampfot
    "Ursula", Danmark, glaserad stengodslera. Höjd: 34 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28
  • 7028 Bordslampfot
    metall, Jugendstil. Höjd: 43 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:48
  • 6230 Bordslampfötter
    Ett par, "Aneta", mässing. Höjd: 59 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:37
  • 7057 Bordsur
    Ny-Louis seize, omkring 1900, Marmor. Längd: 37 cm..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:19
  • 7024 Bricka
    + fat, 3 st, Firma Svenskt Tenn, diameter: 18 cm. ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:31
  • 7241 Byrå
    1800-tal, Gustaviansk stil, Betsad furu. Bredd: 10..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:53
  • 6347 Byrå
    1930-tl. Björk, Intarsia. Bredd: 106 cm, djup: 42 ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:48

    7098 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm, höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:20


  • 6112 Byrå
    Ek, Sigurd Göransson, Fröseke. Bredd: 57 cm, djup:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:53
  • 7285 Byrå
    England, Lock & lådor, mahogny. Bredd: 48 cm, djup..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 6368 Byrå
    England, mahogny. Bredd: 55 cm, djup: 39 cm, höjd:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:50
  • 7368 Byrå
    gustaviansk stil, 2 lådor, stenskiva. Bredd: 80 cm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 7290 Byrå
    Gustaviansk stil, mahogny, stenskiva, 2-lådor. Bre..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:42
  • 7292 Byrå
    Hauptstil, Mässingsdekor, intarsia, stenskiva. Bre..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:55
  • 7351 Byrå
    Karl Johanstil, 1900-talets början. Bredd: 90 cm. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 6224 Byrå
    Louis XV-stil, gallerkant, intarsia, mässingsdekor..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:29
  • 7291 Byrå
    med stenskiva, intarsia. Bredd: 80 cm, djup: 44 cm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7289 Byrå
    med stenskiva, intarsia. Bredd: 80 cm, djup: 44 cm..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:40
  • 7079 Cafébord
    Svärta pelarfot i gjutjärn, skiva i marmor, 71x71...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43
  • 6284 Cake stand
    höjd: 88 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:54

    7187 Stolar

    Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "Droppen", Fritz Hansen, Danmark. Sits i rosa tyg, förkromad benställning. Höjd: 89 cm, sitthöjd 46 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:32


  • 7078 Däckstol
    Garden Home Collection, beslag i mässing, uppfällb..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 7044 Däckstol
    med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:51
  • 7045 Däckstol
    med fotstöd, beslag i mässing, hopfällbart, teak. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:49
  • 7077 Däckstolar
    Ett par, Garden Home Collection, beslag i mässing,..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:48
  • 7107 Damarbetsbord
    sengustaviansk stil, mahogny, mässingsdekor. Bredd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:54
  • 7190 Damejeanne
    Grönt glas. Höjd: 43 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:26
  • 7145 Digital print
    Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:16
  • 7039 Djupa tallrikar
    7 st, Emma Bridgewatre, England, stengods. Diamete..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 6060 Dockskåp
    med möbler, bland annat badkar, piano, fladdermusf..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29

    6340 Ring

    18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och smådiamanter. Ringmått: 17, Vikt: 7 g

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:37


  • 7386 Espressomaskin
    La Pavoni, Europiccola. Längd: 40 cm, djup: 18 cm,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 6240 Etagebord
    omkring 1900, mahogny. Bredd: 46 cm, djup: 34 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:51
  • 7298 Etagehylla
    hörnmodell, sent 1800-tal. Bredd: 73 cm. Höjd: 139 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:13
  • 7429 Etsning
    Bert Berg, Bensinpump. Signerad, numrerad 20/30, d..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:05
  • 5303 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 5215 Etsning
    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:02
  • 7153 Etsning
    Kolorerat Arcis Holmensis Area Intreio Versus Occi..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:24
  • 6192 Etsning
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:07
  • 7005 Etsning
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:26
  • 7114 Etsningar
    2 st, E. Hällgren. Signerade, kolorerade, Klara sj..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:35
  • 7188 Fällbord
    1700-tal, tredelad pelarfot, profilerad sarg. Diam..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 6441 Färglitografi
    2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:43

    1012 Färglitografi

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". Signerad, numrerad 52/125. Färglitografi. Bladets mått: 75x55,5, yttermått inklusive ram: 83x64 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:03


  • 7382 Färglitografi
    Anders Karlsson. Signerad, PT. Färglitografi, bild..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:25
  • 1012 Färglitografi
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:03
  • 7020 Färglitografi
    Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:18
  • 7143 Färglitografi
    Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:13
  • 6411 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:40
  • 7226 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Belgien. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:26
  • 6443 Färglitografi
    Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:46
  • 7066 Färglitografi
    Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:52
  • 7367 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:24
  • 7166 Färglitografi
    Mona Huss Wallin (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:06
  • 7167 Färglitografi
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 7225 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Triumfens ögonbl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:36

    6183 Matta

    Gabbeh Golsang, 260x361 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:35


  • 7023 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:11
  • 7147 Färglitografi
    Solveig Svennegren. Signerad, färglitografi, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:56
  • 7168 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:04
  • 6440 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:41
  • 7138 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:55
  • 7026 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "streetballad". Sig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:59
  • 3030 Färglitografie..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:35
  • 6053 Fat
    4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:55
  • 7019 Fat
    Arabia, Valencia, Ulla Procupé, diameter: 26 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:36

    7106 Mat/arbetbord

    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning i lackad aluminium, plywoodskiva med laminat. Bredd: 85 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:09


  • 7038 Fat
    Gabriel, glaserat stengods i blått. Diameter: 31 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:10
  • 7313 Fåtölj
    "Arper", Saari, Tygklädsel
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 7317 Fåtölj
    "Jotex", Ellne
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:32
  • 7392 Fåtölj
    + fotpall, "Scapa", nutida
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:38
  • 7390 Fåtölj
    + fotpall, Bo Concept, "Shelly"
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:22
  • 7391 Fåtölj
    + fotpall, Howardmodell, nutida
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:52
  • 7300 Fåtölj
    1940-/50-tal, mahogny
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 7085 Fåtölj
    1950-tal, bok, armlän delvis med klädsel, bredd: 5..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 7083 Fåtölj
    1960-tal, snurrbar. Diameter: 72 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 7340 Fåtölj
    Anittila OY, "Tequila", skinnklädsel, snurrfunktio..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:08
  • 7098 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 7100 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17

    1002 Fåtöljer

    ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, krom och läder

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:40


  • 7239 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 7341 Fåtölj
    Design: Gastone Rinaldi, krom, stoppad tygsits
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 7338 Fåtölj
    Design: HINDENES / TVEIT & TOMØE, "Bone", för Mate..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:34
  • 7339 Fåtölj
    Design: HINDENES / TVEIT & TOMØE, "Bone", för Mate..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:40
  • 7302 Fåtölj
    Gillis Lundgren, "Dixi", för IKEA, 1970-tal
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:31
  • 7235 Fåtölj
    Lamino, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige.
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:58
  • 6077 Fåtölj
    Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:05
  • 7320 Fåtöljer
    2 + 2 st, Pal, Design: Claesson Koivisto Rune för ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:24
  • 7324 Fåtöljer
    4 st, "Carré soft", Christophe Marchand, för Ycami..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:23
  • 1002 Fåtöljer
    ett par, design: Ludwig Mies Van Der Rohe, MR10, k..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:40
  • 7389 Fåtöljer
    Ett par, Galon, nutida
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 7397 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:59

    7322 Slagbord

    + förlängningsbord, 3 delar, omkring 1900, Bemålat. Längd: 65 - 300 cm (65 cm + 2x69 cm + 2x50cm), bredd: 99 cm, höjd: 74 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:21


  • 7314 Fåtöljer
    Ett par, Johanson Design, bemålad stålram, tygklädsel
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:02
  • 7315 Fåtöljer
    Ett par, Johanson Design, bemålad stålram, tygklädsel
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:04
  • 7048 Fickur med klo..
    omkring 1900, C. O Gustafsson Flen, silver 800, de..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:33
  • 7402 Figuriner
    6 st, Sovjetunionen USSR, Lomonosov. Höjd: 7-9 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:21
  • 7105 Fiskfat
    glas med relief, Meri Lasi, Finland. Längd: 49,5 cm
    Utrop: 200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:50
  • 1009 Fladdermusfåtölj
    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 9..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:51
  • 7380 Fotografyr
    Franco Leidi (f. 1933), "Förväntan". Signerad, num..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:13
  • 6070 Fotoramar
    + spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 7037 Gardinstångshå..
    4 st, mässing. Höjd: 10,5 cm, d 13,5
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 7360 Glas på fot
    3 st, -93, konstglas. Höjd: 23,5-25 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 7347 Glas på fot
    5 st, antika, graverad dekor. Höjd: 16,5-17 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:56
  • 7362 Glasservisdelar
    "Mondo", Kerttu Nurminen (f. 1943), Finland. Iitta..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:01

    7239 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, Svart skinn, stomme av kromad metall, sits av kanvas med läderskoning

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:38


  • 7374 Golvfläkt
    "National Winder", Indien, metall. Höjd: 117 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:14
  • 7123 Golvlampa
    1940-tal, tre justerbara ljuspunkter, mahogny, mäs..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 7006 Golvlampa
    1960-tal, Teak, mässing, höjd: 125 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:34
  • 7363 Golvlampa
    1960-tal. Höjd: 147 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:18
  • 7296 Golvlampa
    Belid, 2-armad, skärmar: "för Rydéns", nutida. Höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:31
  • 7205 Golvlampa
    Captain, By Rydéns, vitlackad metall, silverfärgad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:58
  • 7156 Golvlampa
    Edward Barber och Jay Osgerb för Flos, Italien, "T..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:52
  • 7007 Golvlampa
    Metall, mässing. Höjd: 120 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:12
  • 7326 Golvlampa
    Relco. Höjd: 182 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:40
  • 7327 Golvlampa
    Relco. Höjd: 182 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:04
  • 7321 Golvlampor
    Ett par, furu, 2-ljuspunkter. Höjd: 130 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:59
  • 6252 Golvlampor
    Ett par, mässing. Höjd: 160 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:00

    1007 Oljemålning

    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:13


  • 7173 Golvljusstakar
    2 st, smide, tre ljusarmar. Höjd: 67-89 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:13
  • 7086 Golvljusstake
    Nysilver, fem ljusarmar. Höjd: 89 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:48
  • 7034 Golvvas
    Nittsjö. Blålaserat stengods, insats i metall. Höj..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 7134 Golvvas
    Satsuma, porslin. Diameter: 23 cm. H 60 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:56
  • 7014 Gräddkanna
    + sockerskål + fat, 3 delar, silver, GEWE, 1956. L..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:12
  • 6207 Grafiska blad
    3 st, ej signerad, Collection Marina, Picasso, 198..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:10
  • 6206 Grafiska blad
    6 st, Offset, Holländska konstnärer, 1971, Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:06
  • 6444 Grafiskt blad
    Hans Peter Zimmer, "Als es noch Menschen gab". Sig..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:55
  • 7152 Grafiskt blad
    Karta, Skandinavien, kolorerad. Yttermått inklusiv..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:13
  • 6455 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:02
  • 6456 Grafiskt blad
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:04
  • 7420 Hallampa
    blyglas, tidigt 1900-tal. Höjd: 35 ca
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:04

    1013 Serigrafi

    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/200, "Gestalt". Galleri Larsson Gävle, Silkscreen, Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 79x79 cm, yttermått inklusive ram. 93x93 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:29


  • 7009 Halsband
    med hängen, silver. Vikt: 26 g. Längd: ca 35cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:10
  • 7049 Hänge/fotogömma
    i form av hjärta, 10K guld. Vikt: 1. 88 g, 1,5x2,3 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 5106 Hängskåp
    1800-tal. Bredd: 66 cm, djup: 28 cm, höjd: 68 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:22
  • 1004 Herrarmbandsur
    Perrelet Seacraft, kronograf, automatisk, stål, re..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 1005 Herrarmbandsur
    Tag Heuer Connected, digital, stål, refnr: sbr8a s..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:26
  • 6193 Högtalare
    Ett par, Skantic. Diameter: 32 cm, höjd: 47 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:12
  • 7140 Ikon
    St: Göran och draken, Ryssland. Bredd: 35 cm, höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:56
  • 7056 Jardiniere
    faner i lövträ med beslag i mässing. Medaljong med..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:45
  • 7344 Jardiniere
    porslin, nutida. Längd: 36 cm, höjd: 15 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:11
  • 7250 Kaffekoppar
    med fat, 5 st, Tjeckien + 4 assietter, Hackefors. ..//
    Utrop: 200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:36
  • 6305 Kaffeservis
    17 delar, porslin, Rosenthal, Studio-linie, 8 kaff..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 7401 Kaffeservis
    19 delar, Sovjetunionen USSR, Lomonosov
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:59

    7305 Stol

    Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Y-STOLEN, Carl Hansen & Son, Danmark. Flätad sits, Etikettmärkt 2006

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:41


  • 7084 Kaffeskedar
    12 st, nysilver, otydlig stämpel. Längd: 12 cm, Vi..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:27
  • 7108 Kandelaber
    Nysilver, 5 ljusarmar. Bredd: 50 cm. Höjd: 62 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:36
  • 7242 Kanna
    Kina, 1900-tal, Handtag i form av drake. Höjd: 25 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:34
  • 7195 Karaff
    + glas, 5 delar, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:13
  • 7399 Karaff
    + vodkakoppar, 7 delar, Sovjetunionen. Höjd: 8-26 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:39
  • 7194 Karaffer
    3 st, flerfärgat glas, slipad dekor. Höjd: 17-33 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:03
  • 6220 Karaffer
    3 st, med silvermontering. Höjd: 17-33 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:25
  • 7398 Karaffer
    Ett par, Sovjetunionen USSR, Lomonosov. Höjd: 25 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:25
  • 6228 Karmstol
    + pall, rokokostil, bemålade
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:36
  • 7184 Karmstol
    1960-tal, benställning i svärtad metall, sits och ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 7301 Karmstol
    Alb Johansson & söner, Hyssna Sweden, skinn / teak
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:15
  • 7330 Karmstol
    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vit..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:53

    2071 Blandteknik

    Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, blandteknik, Marin med fyr och fartyg, 34x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x50 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:25


  • 7331 Karmstol
    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vit..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:32
  • 7318 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:48
  • 7319 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:40
  • 7310 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:18
  • 7311 Karmstol
    Lammhult, "archal", Design: Johannes Foersom & Pet..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:56
  • 6130 Karmstolar
    + stolar, 2 + 6 st, rokokostil
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:07
  • 7050 Karmstolar
    2 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ulfåsa"..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:44
  • 7316 Karmstolar
    4 st, "Oscar", House doctor, metallstomme, flåtad ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:06
  • 7115 Karmstolar
    6 st, "Emily". Gärsnäs, benställning i ask, sits i..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:57
  • 7203 Karusellbord
    omkring 1900, England, bordsskiva med skinnklädsel..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:05
  • 7076 Keramik
    4 delar, Kina, nutida. Höjd: 6,5-19 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:06
  • 7354 Koffertar
    3 st. Längd: 75-100 cm, d 42-54 cm, höjd: 24-34 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:36

    7100 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, kromat stativ, sits i kanvastyg och läder. Bredd: 65 cm. Djup: 83 cm. Höjd: 97 cm, med extra nackkudde

    Utrop: 3.600 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:17


  • 7253 Kolonnljusstakar
    Ett par, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, p..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 6008 Konstglas
    3 delar, Art Glass team, Finland. Längd: 14-18 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:07
  • 7375 Koppar
    9 st, Olika modeller, Rörstrand, nutida. Höjd: 8 c..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:45
  • 7035 Kuddar
    4 st, tyg med Stig Lindberg "Bulbous" blå, Ljungbe..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:55
  • 7350 Lampbord
    rokokostil. Bredd: 37 cm. Djup: 26 cm, höjd: 47 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 5195 Leksaker
    2 delar, Samearbete, modell äldre, docka + Komsio...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 7267 Likörservis
    1920-tal, tenndekor, färgat glas. Höjd: 8-28 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:44
  • 7121 Linneduk
    + handdukar, Hellinne, 185x145, (2 st handdukar)
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:24
  • 7002 Litografi
    Leonore Fini. Signerad, numrerad 62/100. Bildmått:..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:44

    7242 Kanna

    Kina, 1900-tal, Handtag i form av drake. Höjd: 25 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:34


  • 7412 Litografisk af..
    Chagall, "Paris L Opera", Mourlot, ej glas, 62x98 ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7411 Litografisk af..
    Picasso, "Cote d Azur", Mourlot, ej glas, 99x65 cm..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:41
  • 7410 Litografisk af..
    Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Musee national ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:36
  • 7407 Ljuskrona
    empirestil, kupa av glas. Höjd: 60 ca
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:41
  • 7396 Ljuskrona
    med prismor. Höjd: 50 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 4100 Ljuskrona
    med prismor. Höjd: 60 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:31
  • 7409 Ljuskrona
    rokokostil, bladprismor. Höjd: 80 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:30
  • 7072 Ljuskrona
    Smide, med 6 st ljushållare i glas. Diameter: 48 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:29
  • 7129 Ljuslykta
    Kosta Boda, Ludvig Lögren, "still life". Höjd: 9 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:12
  • 7346 Ljusstakar
    3 st, metall, nutida. Höjd: 39-46 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:03
  • 7413 Ljusstakar
    Ett par, Arabia, Heljä Liukko Sundström. Höjd: 16 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:53
  • 6328 Ljusstakar
    Ett par, Bersbo, Oscars + Oscarsgruvan 1987, malm...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:22

    7325 Stolar

    Ett par, "Tre 3". Angelo Mangiarotti, för Agapecasa, Signerade, designad 1978, skinn / trä / stål

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:24


  • 7013 Ljusstakar
    Ett par, silver, 1800-tal, fylld fot. Höjd: 16,5 c..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:14
  • 6026 Ljusstake
    silver, otydliga stämplar. Höjd: 26 cm. Vikt: 220g
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 7278 Målarstege
    höjd: 115 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:46
  • 7207 Månbord
    1880-tal, furu, med fast iläggsskiva. Bredd: 140 c..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:27
  • 7243 Mandarinärmar
    8 st, Kina. Längd: 28-42 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:19
  • 7106 Mat/arbetbord
    TAF Studios, "70/70", Muuto, Finland, benställning..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:09
  • 7136 Matbord
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Ambassadör", ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:04
  • 7333 Matbord
    Grå glasskiva / metallunderrede, nutida. Diameter:..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:52
  • 7332 Matbord
    Grön glasskiva / metallunderrede, nutida. Diameter..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:54
  • 6134 Matbord
    NK, "Morgan", 1923, mahogny, pelarfot. Etikettmärk..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:13
  • 7208 Matsalsgrupp
    7 delar, rokokostil, tidigt 1900-tal, bemålad, en ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 7335 Matsalsskåp
    Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm, djup: 49 cm, höjd..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:26

    1009 Fladdermusfåtölj

    Cuero Design, Metall, läder. Bredd: 87 cm, höjd: 92 cm, djup: 86 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:51


  • 7238 Matservis
    55 delar, Lidköping
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:45
  • 7303 Matservis
    58 delar, Eschenbach, Bavaria. Dekor med förgylld ..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:05
  • 7055 Matservisdelar
    23 delar, "Clara Fina", Nittsjö, glaserad stengods..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:03
  • 7182 Matservisdelar
    23 delar, Frankrike. Ockrafärgad fajans. 7 st matt..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:13
  • 7356 Matservisdelar
    30 delar, Ruska, Ulla Procopé (1921-1968), Finland..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 7342 Matservisdelar
    37 delar, Mateus. Diameter: 20-30 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:26
  • 7148 Matservisdelar
    58 delar, Rörstrand, porslin, 12 mattallrikar, 12 ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:58
  • 7200 Matservisdelar
    ca 50 delar, Hutschenreuther Bavaria, med silverfä..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:18
  • 7067 Matta
    100x200 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:42

    6184 Matta

    Gabbeh Ghobi, 206x290 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:41


  • 7069 Matta
    185x275 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:35
  • 6181 Matta
    Afghan, 164x251 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:24
  • 6186 Matta
    Gabbeh Ghobi, 170x247 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:48
  • 6185 Matta
    Gabbeh Ghobi, 204x291 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:44
  • 6184 Matta
    Gabbeh Ghobi, 206x290 cm
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:41
  • 6183 Matta
    Gabbeh Golsang, 260x361 cm
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:35
  • 7054 Matta
    Gabbeh, 205x230 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:07
  • 7426 Matta
    Handtuftad, 80x200 ca
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:29
  • 6123 Matta
    Kashmar, 300x385 cm
    Utrop: 18.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:15
  • 5251 Matta
    Kayseri, "tree of life", silke, 40x63 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 6188 Matta
    Kelim Afghan, 257x307 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:53
  • 6189 Matta
    Kelim Afghan, 60x265 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:57

    6185 Matta

    Gabbeh Ghobi, 204x291 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:44


  • 6190 Matta
    Kina, 136x244 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 7424 Matta
    Kina, Galleri, 77x310 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:23
  • 7421 Matta
    Nordafrika, 124x117 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:53
  • 6187 Matta
    nöthår, 150x230 cm
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:50
  • 7065 Matta
    Orientalisk, 125x195 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:11
  • 7068 Matta
    Orientalisk, 150x250 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:46
  • 9342 Matta
    orientalisk, Beluch, 98x151 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:40
  • 7423 Matta
    Orientalisk, Bochara, 84x307 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:22
  • 7425 Matta
    Orientalisk, Galleri, 81x375 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:37
  • 7422 Matta
    Orientalisk, Galleri, 88x472 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:38
  • 7157 Matta
    Orientalisk, Hamadan, 210x305 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:58
  • 7294 Matta
    Orientalisk, Indo Bidjar, 164x241 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:05

    7182 Matservisdelar

    23 delar, Frankrike. Ockrafärgad fajans. 7 st mattallrikar, 8 st förrättstallrikar samt 8 st assietter

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:13


  • 6422 Matta
    Orientalisk, Saruk, Semiantik, 129x195 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:58
  • 7012 Matta
    Pakistansk Bochara, galleri, 82x250 ca
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28
  • 7198 Mattallrikar
    + assietter, 12+ 12, Gustavsberg, blå. Diameter: 2..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 7164 Mjölkkanna
    + supkopp, silver, Sverige. Höjd: 5,5- 13 cm, vikt..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:15
  • 7270 Mobiltelefon
    Panasonic, 1992, med tillbehör. Höjd: 10 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:37
  • 7025 Mockaskedar
    + kaffeskedar, 12 + 12 st, silver, MGAB. Längd: 10..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:49
  • 6111 Nattygsbord
    Bodafors, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. B..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:50
  • 6375 Nattygsbord
    Rokokostil. Bredd: 41 cm, djup: 31 cm, höjd: 71 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:01
  • 7209 Olja / collage
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:43
  • 2113 Oljemålning
    Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:04
  • 7144 Oljemålning
    Åke Rudolf Nisson. Signerad, daterad -69, Pank och..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:33
  • 7146 Oljemålning
    Åke Rudolf Nisson. Signerad, daterad -69, självpor..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:56

    7204 Vägghylla

    Art Déco-stil, med hyllplan i spegelglas, ställning i patinerad mässing. Bredd: 65 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 79 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:21


  • 2142 Oljemålning
    Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:03
  • 6308 Oljemålning
    Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:24
  • 7260 Oljemålning
    Arnold Lindblom (f. 1930), Sverige. "Gryning i ham..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:12
  • 7258 Oljemålning
    Arnold Lindblom (f. 1930), Sverige. "Ovädersmoln"...//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:56
  • 7369 Oljemålning
    Astrid Theselius (1927-2019), Sverige. "repet", mo..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:24
  • 6129 Oljemålning
    Bente Berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:03
  • 7384 Oljemålning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. "Ateljéutsikt ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:19
  • 7385 Oljemålning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. "Stilleben", m..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:22
  • 7383 Oljemålning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. Stilleben, mon..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:15
  • 7227 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, 62: ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:23
  • 7232 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, kvin..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:13
  • 7228 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Kvin..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29

    7005 Etsning

    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Venus im pelz", Sacher-Masoch. Signerad, numrerad 25/145,1968. Bladets mått: 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:26


  • 7230 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Kvin..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:27
  • 7231 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Pavi..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:41
  • 7218 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Slus..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:59
  • 7220 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Solb..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:47
  • 7219 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stad..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:14
  • 7221 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Waxh..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:47
  • 2054 Oljemålning
    Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "Skor". Si..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:09
  • 7248 Oljemålning
    David Wallin (1876-1957), Sverige. "Niobe", Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:42
  • 2003 Oljemålning
    Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 7191 Oljemålning
    Folke Juptier. Signerad, "Motiv från Gotland". Olj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:43
  • 7112 Oljemålning
    Folke Karlsson (1907-1984), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:08
  • 7061 Oljemålning
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:44

    7077 Däckstolar

    Ett par, Garden Home Collection, beslag i mässing, uppfällbart benstöd, teak. Längd: 160 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:48


  • 2162 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Gårdshästar, Si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:08
  • 2159 Oljemålning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:04
  • 6087 Oljemålning
    Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Signerad, h..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:30
  • 6062 Oljemålning
    Gunnar Ruda (1887-1948), Sverige. Signerad, dam me..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:32
  • 1007 Oljemålning
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:13
  • 7116 Oljemålning
    Håkan HG Carlström. Signerad, sommaräng. Olja på d..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 6304 Oljemålning
    Hans Bouman (1951), "Huvud". Signerad. Olja på pan..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:19
  • 2028 Oljemålning
    Joy Egnel (1920-2001), Sverige. "Extainsion". Sign..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:07
  • 6078 Oljemålning
    Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:36
  • 7092 Oljemålning
    Karl Granquist (1921-1994), Finland. Monogramsigne..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:51
  • 7113 Oljemålning
    Katarina Söderlind. Signerad, Österlånggatan, Gaml..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:36
  • 7111 Oljemålning
    Kerstin Söderlind. Signerad, vy vid Katarinavägen...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:08

    7307 Tyg

    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Lustgården", Ljungbergs, Floda. Textiltryck. Bredd: 146 cm. Längd: ca 10 meter

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:18


  • 6091 Oljemålning
    Kopia Efter Frans Hals, Constance Åkerlöf sod Stoc..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 6450 Oljemålning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:47
  • 7288 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Citroner. Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:26
  • 6095 Oljemålning
    Lennart Hall (1921-2013), Sverige. Dam i huckle. S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:13
  • 2020 Oljemålning
    Maija Eliase (1924-1991), Lettland. Komposition, S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:26
  • 6435 Oljemålning
    Marian Rozek. Signerad, daterad - 81, Kwyaty - blo..//
    UTGICK 

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:28
  • 2111 Oljemålning
    Marianne Ågren (f. 1943), Kvinna i rött. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:03
  • 2074 Oljemålning
    May Östberg (1907-1966), Sverige. Stilleben, "Natu..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 7154 Oljemålning
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. "Chanel". Si..//
    Utrop: 17.000 kr
    Aktuellt bud: 15.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 7155 Oljemålning
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad och..//
    Utrop: 13.000 kr
    Aktuellt bud: 16.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 2107 Oljemålning
    Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 7089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskefänge. O..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28

    7331 Karmstol

    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vitra, 2014. Sittskal av vit plast, tygklädsel, pelarfot

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:32


  • 7001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Flodlandskap...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:40
  • 6351 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fruktstillebe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:47
  • 6352 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kvinna med kr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:49
  • 7051 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 7095 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:23
  • 7381 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, EH, Stil..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:04
  • 7120 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, blomster..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 7206 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, kyrkoint..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:59
  • 7212 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Rastande sällskap, omkring..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:23
  • 7213 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad a Pannetier, Kust..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:16
  • 7414 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Atterberg, Norr M..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:15
  • 7417 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad runeborg, interiö..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:57

    7330 Karmstol

    Charles och Ray Eames, Eames Plastic Armchair, Vitra, 2014. Sittskal av vit plast, tygklädsel, pelarfot

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:53


  • 7210 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Los Domingas en..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:02
  • 7415 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1924, hu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:15
  • 7416 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1937, bl..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:36
  • 7211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad R-n -60,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:37
  • 7418 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Vintermotiv. Olj..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28
  • 7215 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Svampar. Ej signerad. Olja..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:02
  • 2127 Oljemålning
    Olga Lanner (1884-1961), Sverige. Stuga. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:25
  • 6047 Oljemålning
    Olga Smirova. Signerad. Olja på duk, "Liljor", 73x..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:38
  • 5177 Oljemålning
    Olle Krantz (1906-1999), Sverige. Signerad, "Vuxen..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:46
  • 7010 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:57
  • 6194 Oljemålning
    Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:27
  • 7224 Oljemålning
    Sven Ekstedt (1894-1950), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43

    7292 Byrå

    Hauptstil, Mässingsdekor, intarsia, stenskiva. Bredd: 114 cm, djup: 51 cm, höjd: 82 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:55


  • 7379 Oljemålning
    Tamara Malmeström, "Skall dagen randas". Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:42
  • 7127 Oljemålning
    Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:51
  • 7119 Oljemålning
    Valdemar Mohed (1902-1958), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:31
  • 7259 Oljemålning
    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 2096 Oljemålning
    Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:53
  • 2097 Oljemålning
    Ylwa Garwner (f. 1948), Sverige. Komposition. Sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:54
  • 7428 Oljemålningar
    2 st, A E Löwenberg, Ruiner. Signerade, duk, 28x39..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:49
  • 7256 Oljemålningar
    2 st, CA Strömbäck. Signerad, daterad 1908. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:46
  • 7126 Oljemålningar
    2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:39
  • 7125 Oljemålningar
    2 st, Henrik Roxström (1899-1982), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:24
  • 6349 Oljemålningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, frukts..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:40
  • 7395 Oljemålningar
    2 st, S Lundgren, Skurusundet & gård. Signerade, y..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:21

    6186 Matta

    Gabbeh Ghobi, 170x247 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:48


  • 7430 Oljemålningar
    2 st, Stieg Jönsson, blomstermotiv. Signerade, duk..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:09
  • 7087 Pall
    Bemålad furu. Diameter: 37 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:22
  • 7323 Pallar
    2 st, "Pint", Materia, stålstomme / tygklädsel. Hö..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:07
  • 7133 Pallar
    3 st, björk, 35x35. Höjd: 47 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:55
  • 7053 Paraplyställ
    Orientalisk, porslin. Diameter: 25 cm, höjd: 84 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:10
  • 6050 Parti glas
    24 delar, Iittala, Tapio Wirkkala (1915-1985), Fin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7117 Pastell
    Carl Brandt, Signerad, daterad -94, sjölandskap, 3..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28
  • 7287 Pastell
    Göran Strååt (1913-1994), Sverige. Porträtt. Signe..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38
  • 7247 Pastell
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Sovande barn. S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:51

    7288 Oljemålning

    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Citroner. Signerad, daterad -02. Olja på pannå, 17x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x26 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:26


  • 7403 Porslin
    12 delar, Sovjetunionen USSR, Lomonosov, 2 modelle..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:33
  • 7201 Pottskåp
    Kolonnformad, dörr med bakomliggande hylla, mahogn..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:31
  • 7280 Prispokaler
    + senapskanna, 6 delar, silver, Sverige England. H..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:40
  • 6363 Pubtavla
    Newmarket Tavern, bemålat trä. Höjd: 90 cm, bredd:..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:41
  • 7041 Reservoarpenna
    Mont Blanc, fjäder i 14k guldplätering, Meisterstü..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:27
  • 6340 Ring
    18k guld. Vitguld, tvillingsmodell, med pärla och ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:37
  • 7032 Ringar
    5 st, silver, med stenar, bruttovikt: 21g, ringmåt..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 7254 Rökelsekar
    Saudi Arabien, Fyrgylld metall, i Box. Höjd: 22 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:30
  • 7394 Salongsbord
    Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 103 cm, djup: 72 cm, höjd..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43
  • 6025 Saltkar
    + borste, 3 delar, silver, glasinsats. Längd: 6,5 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:20
  • 7161 Samlarföremål
    SAMLING MUSSEPIGG: Mickey Mouse, bland annat Disne..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:57
  • 7158 Samling böcker..
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. 21+ 4, tavlo..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:39

    7259 Oljemålning

    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signerad. Olja på duk, 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x80 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:16


  • 7021 Såsskål
    Meissen, omkring 1900. Längd: 26 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:45
  • 6374 Satsbord
    3 delar, mahogny. Höjd: längd: 60 cm, djup, 43, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:00
  • 1013 Serigrafi
    Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad 26/2..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:29
  • 7216 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 7217 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:01
  • 7214 Serigrafier
    2 st, Ron Lior (f. 1971), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7192 Serveringsbord
    Modell 756, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Fi..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:39
  • 6355 Serveringsvagn
    Kakelplattor / rotting, barockstil. Längd: 67 cm, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 6210 Serveringsvagn
    mässing, två skivor med träimitation, trissor, hål..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 6142 Serveringsvagn
    teak. Längd: 64 cm, djup: 48 cm, höjd: 67 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:10
  • 7004 Servisdelar
    5 delar, Meissen, lökmönstet, porslin. 1 uppläggni..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:35
  • 7377 Servisdelar
    9 delar, Pillivuyt, bland annat terrin. Höjd: 7-24 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:13

    7342 Matservisdelar

    37 delar, Mateus. Diameter: 20-30 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:26


  • 7180 Servisdelar
    Boda Nova. Karaff med värmeställ samt ugnsfat, 2 d..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:32
  • 7376 Servisdelar
    Mat- och kaffeservis, 17 delar, Royal Tudor ware, ..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 7404 Sideboard
    Gustaviansk stil. Längd: 177 cm. Djup: 45 cm, höjd..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:26
  • 7172 Sideboard
    Rokokostil, Bredd: 100 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 77 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:46
  • 7336 Sideboard / hy..
    metall, nutida. Bredd: 120 cm. Djup: 24 cm. Höjd: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:17
  • 7284 Skål
    + ljusstakar, 3 delar, Josef Ekberg (1877-1945), S..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:51
  • 7022 Skål
    + såsskål, 2 delar, Rörstrand & kgl dansk. Längd: ..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:28
  • 7130 Skål
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Satellite", Ko..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:51
  • 6412 Skål
    Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:44
  • 7345 Skål
    Eva Bengtsson, keramik. Signerad. Diameter: 26 cm...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:11
  • 7104 Skål
    och fat, keramik, ej märkt. Diameter: 26 cm respek..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:21
  • 7088 Skål
    på fot, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gusta..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:16

    7132 Blandteknik

    Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” Aviation Society, Ryssland, utgivare Moma, blandteknik, yttermått inklusive ram: 16x16 cm. Ej signerad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 19:57


  • 7249 Skål
    på fot, blått glas, Deco, Glass, Krosno, Polen. Hö..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:44
  • 7103 Skål på fot
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. BODA. Höjd: 13 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:19
  • 7029 Skål på fot
    Sterlingsilver, Borgila, diameter: 12,5. Höjd: 3,5..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:15
  • 6325 Skålar
    + fat, 5 delar, Rörstrand och Gustavsberg, bland a..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:47
  • 7264 Skålar
    2 st, 3 st, Aldo Londi (1911-2003), Italien. Rimin..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:29
  • 7131 Skålar
    2 st, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Kosta Boda, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:40
  • 7110 Skålar
    4 st, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Gefle, "B..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:30
  • 7329 Skålar
    8 st, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Fi..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:44
  • 7274 Skålar
    Ett par, Kina, blåvitt kompaniporslin, diameter: 2..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:34
  • 7251 Skålar
    på fot, Marimekko, Iittala, Finland. Höjd: 8,5 cm...//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:22
  • 6052 Skålfat
    Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 20 cm. Höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:53
  • 7355 Skänk
    furu. Bredd: 93 cm. Djup: 50 cm, höjd: 120cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:55

    6115 Soffa

    + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Längd: 198 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:03


  • 7118 Skåp
    1800-tal, furu, två dörrar med bakomliggande hyllp..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:03
  • 7352 Skåp
    på benställning, allmoge, originalmålning. Bredd: ..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:57
  • 7234 Skåp / sideboard
    2 st, 1970-tal, senare bemålning. Längd: 2x90 cm, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:41
  • 7199 Skärbräda
    Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Arabia, Finlan..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:28
  • 6260 Skrivbord
    mahogny. Bredd: 130 cm, djup: 70 cm, höjd: 72 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:08
  • 3210 Skrivbord
    med fristående hurts på trissor, Osvaldo Borsani &..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:58
  • 6287 Skrivbord
    omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 112 cm, djup: 68..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:56
  • 7252 Skulptur
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Båt, i träskrin..//
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:06
  • 7099 Skulptur
    Dorothy Clough (f. 1930), England. "Linda", Upsala..//
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:27
  • 7371 Skulptur
    Fisk, konstglas. Längd: 22 cm, höjd: 9 cm
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 7030 Skulptur
    fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:03
  • 7177 Skulptur
    Hund på bok, Original book works, England. Skulptu..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:45

    7197 Spegeltrymå

    1800-tal. Höjd: 173+ 66

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:58


  • 7070 Skulptur
    Patinerad metall. Höjd: 45 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:39
  • 7150 Skulptur/skål
    Dino Martens (1894-1970), Italien. Fågel i glas, A..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:02
  • 7370 Skulpturer
    2 st, Paradisverkstan, ägg, keramik. Längd: 13 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:11
  • 7149 Skulpturer
    2 st, polykromt glas, Murano, Italien. Höjd: 18- 2..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:23
  • 7178 Skulpturer
    3 st, Afrikana, figuriner + mask, trä. Längd: 34-4..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:45
  • 7322 Slagbord
    + förlängningsbord, 3 delar, omkring 1900, Bemålat..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 7033 Smycken
    3 st, delvis silver, 2 st halsband Kalevaka + Hanu..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 7405 Snapsglas
    + starkvinsglas, 12 + 6 st, Anna Ehrner (f. 1948),..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:06
  • 7042 Snapsservis
    8 delar, 6 st glas + glasflaska, skål i nysilver. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:10
  • 6115 Soffa
    + Fåtölj, Aristokrat, Bertil Fridhagen (1905-1993)..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:03
  • 6075 Soffa
    2-sits låg, Roger Persson för Swedese, "Happy", kr..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:46
  • 7388 Soffa
    Howardmodell, svängd. Längd: 225 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:27

    7014 Gräddkanna

    + sockerskål + fat, 3 delar, silver, GEWE, 1956. Längd: 17 cm. Vikt: ca 290g

    Utrop: 1.200 kr
    Pris just nu 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:12


  • 7387 Soffbord
    nutida. Bredd: 55 cm, djup: 45 cm, höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:09
  • 7202 Soffbord
    Posh Living, "Marcel", underrede i svärtad metall,..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:58
  • 7122 Soffbord
    Svante Skogh, Förenades möbler, Lindköping, Swedis..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:02
  • 7139 Soffbord
    Sydamerika, svarvade ben, skiva klädd med präglat ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:19
  • 7011 Soppslev
    med trähandtag, silver, 1841. Längd: 40 cm, brutto..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:33
  • 7179 Soppterrin
    + djupa tallrikar, 6+ 1, Reinhard Richter, Arabia ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:05
  • 7175 Spegel
    diameter: 36 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:17
  • 7124 Spegel
    nutida, förgylld, 95x190 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:01
  • 7003 Spegel
    Nyrokoko, 80x73 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:41
  • 7372 Spegel
    nyrokoko, 80x74 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:34
  • 6367 Spegel
    Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:48
  • 7093 Spegel
    omkring 1900, guldbemålad, dekor av pärlbård, 62x7..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17

    7069 Matta

    185x275 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:35


  • 6251 Spegel
    rektangulär, förgylld, 83x70 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 7174 Spegel
    Rotting, 45x54 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:25
  • 7299 Spegel
    tidigt 1900-tal, oval, 47x57 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:54
  • 7197 Spegeltrymå
    1800-tal. Höjd: 173+ 66
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:58
  • 6281 Spelbord
    Nyrokoko, mahogny. Bredd: 89 cm, bredd: 2x43 cm, h..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:52
  • 7047 Speldosa
    + 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbe..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:12
  • 6446 Spjällband
    modell äldre, Tyngd i Böhmisk kristall. Höjd: 176 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:20
  • 7305 Stol
    Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Y-STOLEN, Carl..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:41
  • 7306 Stol
    Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. Y-stolen, Carl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43
  • 6177 Stol
    Louis XV-stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:19
  • 7189 Stol
    Senbarock, 1700-tal, sits i velour, genombruten ry..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:22
  • 7137 Stolar
    6 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Gustavu..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:57

    7101 Vas

    Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige. Tobo. Blåglaserad keramik. Höjd: 20 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:17


  • 7304 Stolar
    6 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:21
  • 7058 Stolar
    6 st, Rokokostil, skuren dekor, sits med velour
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:03
  • 7312 Stolar
    8 st, textilklädsel, ej märkta
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:45
  • 7187 Stolar
    Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. "Droppen", Fri..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:32
  • 7325 Stolar
    Ett par, "Tre 3". Angelo Mangiarotti, för Agapecas..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:24
  • 7328 Stolar
    Ett par, Charles och Ray Eames, "Eames Plastic Cha..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:24
  • 7043 Stolar
    Ett par, rokokostil, skuren dekor, stoppad sits, m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:26
  • 7017 Supkalkar
    3 st, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 12,5-13. Vikt:..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:49
  • 6088 Svepask
    1800-tal, björk. Signerad TM. Diameter: 22 cm, höj..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43
  • 7286 Taburett
    Karl Johanstil, björk, tidigt 1900-tal. Längd: 70 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:58
  • 7406 Takarmatur
    1920-/30-tal, glas / metall. Höjd: 60 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:35
  • 6315 Takarmatur
    Achille Castiglioni, Italien, vitt glas. Höjd: 24 ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:32

    7025 Mockaskedar

    + kaffeskedar, 12 + 12 st, silver, MGAB. Längd: 10-12,5 cm, vikt: 261g

    Utrop: 1.200 kr
    Pris just nu 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 20:49


  • 6054 Takarmatur
    Claesson Bringzen, Bredaryd, "Hatten", metall. Dia..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:06
  • 7185 Takarmatur
    Falkenberg belysning, kupa i mässing, vitlackad in..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:15
  • 7082 Takarmatur
    Jo Hammerborg, "Saturn" Fog & Morup, Danmark, kopp..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:23
  • 6257 Takarmatur
    kupa av glas. Höjd: 97 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:06
  • 7064 Takarmatur
    majolika, 6 ljusarmar i mässing, omgjord fotogenla..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:36
  • 7162 Takarmatur
    med prismor, korgmodell. Diameter: 33 cm. Höjd: 27..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:41
  • 6469 Takarmatur
    Tom Dixon, Beat Light Stout, vitlackerad mässing. ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:28
  • 7186 Takarmatur
    Tre ljuspunkter, kupor i koppar, vitlackad invändi..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:53
  • 5270 Takarmaturer
    ett par, Louis Poulsen. Höjd: 23 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:38

    2113 Oljemålning

    Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad 1938, Kaktus. Olja på pannå, 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:04


  • 7063 Takfotogenlampa
    omkring 1900, majolika. Höjd: 120 cm
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 7366 Takfotogenlampa
    omkring 1900, metall / glas
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:41
  • 6071 Tallrikar
    3 st, bemålat porslin, genombrutna, Österrike. Dia..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:52
  • 7272 Tallrikar
    3 st, Kina, blåvitt kompaniporslin. Diameter: 24,5..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:19
  • 7015 Tårtspade
    + sockersked, 2 delar, silver, bland annat 1848. L..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:37
  • 7096 Tavelram
    ramens innermått: 46x66 cm, yttermått inklusive ra..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:30
  • 7275 Teburk
    Kina, 1900-tal, porslin. Höjd: 11 ca
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 7400 Tekanna
    Sovjetunionen, stor. Höjd: 22 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:10
  • 7036 Teservis
    15 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Gran..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:14
  • 7364 Tidningsställ
    metall. Höjd: 60 cm, längd: 41 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:01
  • 6361 Toilettebord
    Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:35
  • 7240 Trågsoffa
    omkring 1900, Gustaviansk stil, bemålad. Längd: 18..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:28

    7047 Speldosa

    + 6 st skivor. Symphonion, Tyskland, dosa i mörkbetsat trä. Bredd: 19 cm. Djup: 17 cm, höjd: 12 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:12


  • 6370 Träskulpturer
    2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:52
  • 7018 Tumlare
    + bägare, 2 delar, silver, 1700-/1800-tal. Höjd: 3..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:08
  • 7229 Tusch
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Älg. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:51
  • 7245 Tusch
    Olof Thunman (1879-1944), Sverige. "Enen". Signera..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:59
  • 7307 Tyg
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Lustgården", ..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:18
  • 7308 Tyg på rulle
    Oidentifierad konstnär. 50-tals insirerat mönster
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:20
  • 7309 Tyg på rulle
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Melodi", Ljun..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:31
  • 7343 Uppläggningsfat
    + skåplar, Mateus, 10 delar. Diameter: 24-39 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:04
  • 7080 Vägg/takbelysn..
    1960-tal. Glas. Längd: 18-23 cm, djup: 9-23 cm, hö..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:01

    7141 Bestick

    8 delar, silver. Längd: 16-18 cm, Bruttovikt: 315 g, varav tre knivar 130g

    Utrop: 800 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:23


  • 7073 Väggarmaturer
    ett par, ledad arm, med glaskupa, mässing, Italien..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:09
  • 7297 Väggbord
    omkring 1900, mahogny. Bredd: 55 cm. Djup: 31 cm, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7204 Vägghylla
    Art Déco-stil, med hyllplan i spegelglas, ställnin..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:21
  • 6211 Väggklocka
    + barometer, Schatz, mässing och glas. Diameter: 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:36
  • 7031 Väggplaketter
    Walter Schulze-Thewis. Signerade, föreställande Go..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:17
  • 7171 Väggplatta
    Naile Wafin (f. 1920), Signerad NW, Arabia, blomst..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:57
  • 7109 Väggur
    + lampetter, Gustaviansk stil, förgyllt trä. Höjd:..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:50
  • 7378 Väggur
    2 st, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Rosendah..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:46
  • 7262 Vas
    Aldo Londi (1911-2003), Italien. Märkt Italy No 43..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:06
  • 7101 Vas
    Erich och Ingrid Triller, Sverige. Sverige. Tobo. ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:17
  • 7170 Vas
    Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia, ker..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:54
  • 7283 Vas
    Kina, Blåvit. Höjd: 21,5 cm
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:56

    7295 Boksnurra

    England, Intarsia, mahogny. Längd: 48 cm, djup: 48 cm, höjd: 78 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:24


  • 7273 Vas
    Kina, Kalebass. Höjd: 23 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:53
  • 7196 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ur serien "Ma..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:05
  • 7151 Vas
    Poul Kedelv, "Harlequin", Reijmyre Glasbruk, Glas,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:28
  • 7353 Vas
    Rolf Palm (f. 1930), Sverige. Mölle. Glaserad sten..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:16
  • 7269 Vas
    Rosenthal, "Malvacea". Höjd: 18 cm
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:53
  • 7268 Vas
    Rosenthal, 1930-tal, silverdekor, märkt 1000/1000...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:54
  • 7193 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustav..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:48
  • 7102 Vas
    Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:30
  • 7236 Vaser
    + fat, 3 delar, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sver..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:10
  • 7265 Vaser
    + fat, 4 delar, Aldo Londi (1911-2003), Italien. M..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:36
  • 7266 Vaser
    + skålfat, 4 delar, Aldo Londi (1911-2003), Italie..//
    Utrop: 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 7263 Vaser
    3 st, Aldo Londi (1911-2003), Italien. Rimini blue..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 18:38

    7351 Byrå

    Karl Johanstil, 1900-talets början. Bredd: 90 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 73 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    15 juli kl 18:38


  • 7081 Vaser
    Ett par, med hänklar, glas. Höjd: 26 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:27
  • 1016 Vattentunna
    Koppar, 1700- / 1800-tal. Höjd: 52 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:23
  • 7159 Verktyg
    för guldsmide, 4 st hammare. Längd: 18 cm, städ 13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:47
  • 5311 Vikskärm
    2 delar, med kinesiskt broderi. Längd: 2x74 cm. Hö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:29
  • 6451 Vinglas
    6 st, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Linnea, Or..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:00
  • 7181 Vinglas
    8 st, Remmare, fot i bärnstensfärgat glas, med gul..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:14
  • 7046 Vinställ
    smide, för 50 flaskor, med dörr. Bredd: 57 cm. Dju..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:40
  • 7293 Vitrinskåp
    rokokostil, glashyllor. Bredd: 66 cm, djup: 30 cm,..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:02
  • 7261 Vril
    Skålformad, Monogramsignerad OH, trä. Längd: 69 cm..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 20:14
  • 7257 Vykort
    + bok, Friedensreich Hundertwasser (1928-2000), Ös..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:24
  • 7094 Ytterfoder
    Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vit..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    15 juli kl 19:43




Ladda ner broschyr