KONST / Litografier / Färglitografi 16045259
nr 1604 5259
Sven Jonson
(1902-1981), Sverige
Signerad, numrerad 89/100. Färglitografi, bildmått: 38x52 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:10:30
8/3 18:47:24