![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13462087
*
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 18:21:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 14:47:26
1
150 kr
4/9 07:44:14
2
150 kr
4/9 07:44:14
1
150 kr (Budbetjänt)
4/9 07:44:47
2
200 kr
5/9 10:28:10
3
250 kr
6/9 08:35:50
4
350 kr
7/9 18:13:04
2
350 kr
7/9 18:13:04
4
350 kr (Budbetjänt)
7/9 18:14:21
2
400 kr
7/9 18:16:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:38
*
Pierre M Bresson
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Läs om budbetjänten
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 14:47:26 | 1 | 150 kr |
4/9 07:44:14 | 2 | 150 kr |
4/9 07:44:14 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
4/9 07:44:47 | 2 | 200 kr |
5/9 10:28:10 | 3 | 250 kr |
6/9 08:35:50 | 4 | 350 kr |
7/9 18:13:04 | 2 | 350 kr |
7/9 18:13:04 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/9 18:14:21 | 2 | 400 kr |
7/9 18:16:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:38