KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15821015

nr 1582 1015

Verner Thomé

(1878-1953), Finland

Oljemålning, Verner Thomé (1878-1953), pojke. Signerad, daterad -31. Olja på duk, 60x35 cm, yttermått inklusive ram. 73x47 cm

Verner Thomé, finländsk bildkonstnär född 1878, död 1953.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 27 november 2023
kl 18:19:14

27/11 17:21:12 1      Vinnande bud
27/11 18:18:55 1      justering av budtak

  • Klassiska
  • 27 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Verner Thomé

Läs mer om Verner Thomé