ART / Lithographs / Color serigraphy 13614033
nr 1361 4033
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. "Gröna grenar". Signed, numbered 62/75, dated 1976, unframed. Subject: ca 71x50 cm. Sheet: ca 106x79 cm, liten reva i en kant (bladet), smärre vikskador.
COLOR SERIGRAPHY, "Gröna grenar". Signerad, numrerad 62/75, daterad 1976, oramat löst blad. Motivet: ca 71x50 cm. Bladets mått: ca 106x79 cm
Condition: liten reva i en kant (bladet), smärre vikskador
700
SEK 800
Monday November 23 2020
at 20:13:09
300 kr
700 kr
500 kr
600 kr (Robot)
700 kr
700 kr (Robot)
Lennart Rodhe
Read more about Lennart Rodhe