BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6398045
*
nr 639 8045
Ljusstakar
1 par, silver, Förgyllda, Märkta John Samuel Hunt, London, 1856, samt märkta undertill Hunt & Roskell Late Storr, Mortimer, modell nr 8494, Vikt 950 g höjd: 23 cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 11:46:24
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ljusstakar ljusstake london mortimer silver ädelmetall
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19
-
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18
-
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
-
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48
*
Ljusstakar
nr 639 8045
Ljusstakar
1 par, silver, Förgyllda, Märkta John Samuel Hunt, London, 1856, samt märkta undertill Hunt & Roskell Late Storr, Mortimer, modell nr 8494, Vikt 950 g höjd: 23 cm
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 6.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/5 11:46:24 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa förgyllda guldfärgad guldfärgade gyllene ljusstakar ljusstake london mortimer silver ädelmetall
-
6702 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:19 -
6701 Appliquer
ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:18 -
7078 Kandelaber
Italien. Höjd: 63 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:57
-
7018 Ljusstakar
3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50 -
7093 Ljusstake
Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:48



