Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Vases 7931240



*

nr 793 1240


VASES

3 pcs, Gkas/Keramik, height: 17-21,


3 st, Gkas/Keramik, höjd: 17-21


Estimate:

400

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday November 26 2012
at 18:26:15


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/11 13:49:28 1      100 kr
26/11 17:56:16 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gkas keramik vaser
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr