ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10141471
*
nr 1014 1471
Spegel
Teak, design: Aksel Kjersgaard, Danmark, höjd: 105 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2016
kl 20:59:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 16:17:24
1
600 kr
25/1 19:21:12
2
600 kr
25/1 19:21:12
1
600 kr (Budbetjänt)
25/1 19:22:23
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1014 1471
Spegel
Teak, design: Aksel Kjersgaard, Danmark, höjd: 105 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 16:17:24 | 1 | 600 kr |
| 25/1 19:21:12 | 2 | 600 kr |
| 25/1 19:21:12 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 25/1 19:22:23 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aksel kjersgaard danmark dansk danska danskt europa norden skandinavien skandinavisk spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



