KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464122
nr 1346 4122
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, "Den nymålade ekan". Signerad, daterad -61. Olja på duk, 53x64 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:17:55
2/9 12:19:54
700 kr
6/9 16:16:49
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin