ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9445541
*
nr 944 5541
Spegel
fd spegellampett, 1800-talets början, höjd: 67
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2015
kl 19:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 21:20:19
1
1.600 kr
22/2 13:46:34
2
1.600 kr
22/2 13:46:34
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/2 17:23:39
3
1.700 kr
23/2 17:25:36
4
2.000 kr
23/2 18:29:11
2
1.900 kr
23/2 18:29:11
4
2.000 kr (Budbetjänt)
23/2 18:30:07
2
Vinnande bud
23/2 18:32:43
2
justering av budtak
23/2 18:33:54
2
justering av budtak
23/2 19:00:50
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegellampett spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 944 5541
Spegel
fd spegellampett, 1800-talets början, höjd: 67
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 21:20:19 | 1 | 1.600 kr |
| 22/2 13:46:34 | 2 | 1.600 kr |
| 22/2 13:46:34 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 23/2 17:23:39 | 3 | 1.700 kr |
| 23/2 17:25:36 | 4 | 2.000 kr |
| 23/2 18:29:11 | 2 | 1.900 kr |
| 23/2 18:29:11 | 4 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 23/2 18:30:07 | 2 | Vinnande bud |
| 23/2 18:32:43 | 2 | justering av budtak |
| 23/2 18:33:54 | 2 | justering av budtak |
| 23/2 19:00:50 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fd spegellampett spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



