![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7542498
*
nr 754 2498
Spegel
Förgylld, höjd: 122
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:21:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 18:37:17
1
1.000 kr
23/4 19:09:18
2
700 kr
23/4 19:10:12
2
800 kr
23/4 19:11:11
2
900 kr
23/4 19:11:38
2
1.000 kr
23/4 19:12:02
2
1.100 kr
23/4 19:16:26
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 754 2498
Spegel
Förgylld, höjd: 122
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 18:37:17 | 1 | 1.000 kr |
23/4 19:09:18 | 2 | 700 kr |
23/4 19:10:12 | 2 | 800 kr |
23/4 19:11:11 | 2 | 900 kr |
23/4 19:11:38 | 2 | 1.000 kr |
23/4 19:12:02 | 2 | 1.100 kr |
23/4 19:16:26 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53