![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9344292
*
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:33:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 15:54:19
1
Vinnande bud
12/1 12:00:00
2
1.200 kr
12/1 12:00:00
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
nr 934 4292
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Bo Åke Adamsson (f. 1941), Dansare, 113/350, motivet: 88x66
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 15:54:19 | 1 | Vinnande bud |
12/1 12:00:00 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:00:00 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Bo Ã…ke Adamsson
Bo Ã…ke Adamsson, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo åke adamsson dansare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08