FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 9255047
*
nr 925 5047
ARMCHAIR
Folke Olsson, DUX, leather,
Folke Olsson, DUX, Skinn
Estimate:
3000
Sold:
SEK 4200
Auction date:
Monday November 17 2014
at 20:47:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
27/10 17:47:20
1
2.800 kr
3/11 13:37:00
2
2.800 kr
3/11 13:37:00
1
2.800 kr (Robot)
9/11 14:11:23
3
3.000 kr
12/11 21:48:24
4
3.600 kr
13/11 15:31:00
5
4.000 kr
16/11 17:11:00
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dux folke olsson fåtölj karmstol karmstolar läder skinn stol stolar
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20
*
ARMCHAIR
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 925 5047
ARMCHAIR
Folke Olsson, DUX, leather,
Folke Olsson, DUX, Skinn
| Estimate: | 3000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 4200 |
| Auction date: |
Monday November 17 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 27/10 17:47:20 | 1 | 2.800 kr |
| 3/11 13:37:00 | 2 | 2.800 kr |
| 3/11 13:37:00 | 1 | 2.800 kr (Robot) |
| 9/11 14:11:23 | 3 | 3.000 kr |
| 12/11 21:48:24 | 4 | 3.600 kr |
| 13/11 15:31:00 | 5 | 4.000 kr |
| 16/11 17:11:00 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 17
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dux folke olsson fåtölj karmstol karmstolar läder skinn stol stolar
-
7096 CHAIRS
one pair, Charles & Ray Eames, Plastic Armchair, V..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:20



