ART / Lithographs / Mapp med litografier 14688155
*
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 600
Auction date:
Tuesday May 24 2022
at 20:06:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
18/5 13:00:26
1
500 kr
24/5 18:21:30
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6779 LITOGRAPH IN C..
Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 20:21
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43
-
6721 LITOGRAPH IN C..
Sven Zidberg, Karl XII. S karoliner. Signed, numre..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:39
-
6039 LITOGRAPHS IN ..
2 pcs, Örjan Wikström (b. 1948), Sweden. Signed. L..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:16
*
Gunnar Pettersson
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
nr 1468 8155
Gunnar Pettersson
(f. 1947), Sverige
4 pcs. Gunnar Pettersson (b. 1947), Sweden. "Strandbilder", 1994. Signed, numbered 350-upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 53x81 cm,
Mapp med litografier, 4 st. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
Gunnar Pettersson, Swedish painter, born 1947.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Tuesday May 24 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 18/5 13:00:26 | 1 | 500 kr |
| 24/5 18:21:30 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar pettersson litografier mapp med litografier numrerad 350-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6779 LITOGRAPH IN C..
Lennart Rodhe (1916-2005), Sweden. Signed, numbere..//
Present: SEK 100
Auction ends
in a week
19 jan at 20:21 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43 -
6721 LITOGRAPH IN C..
Sven Zidberg, Karl XII. S karoliner. Signed, numre..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:39 -
6039 LITOGRAPHS IN ..
2 pcs, Örjan Wikström (b. 1948), Sweden. Signed. L..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:16



