KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671013
nr 1567 1013
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Mjölkande piga. Signerad. Olja på pannå, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:13:17
25/9 18:39:26
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson