Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculptures 10141466



*

nr 1014 1466


SCULPTURES

3 pcs, JIE, dogs, ceramics, length: 15 ca,


3 st, JIE, Hundar, Keramik, längd: 15 ca


Estimate:

400

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday January 25 2016
at 20:47:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
24/1 14:47:00 1      200 kr
25/1 20:33:02 2      200 kr
25/1 20:33:04 1      200 kr (Robot)
25/1 20:33:39 2      250 kr
25/1 20:36:44 1      300 kr
25/1 20:39:51 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jie keramik konsthantverk skulptur skulpturer
  • 8130 VESSEL
    South America, bemålat lergods Längd: 20 cm. Heigh..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:48
  • 8128 SCULPTURE
    fabeldjur, South America. Length: 20 cm. Height: 1..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:17
  • 8088 SCULPTURE
    fiskarpojke. Signerad schorode, France, bronze, an..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:56




Ladda ner broschyr