KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264270
*
nr 1526 4270
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2023
kl 18:11:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 21:36:14
1
Vinnande bud
2/3 12:18:20
1
justering av budtak
2/3 12:26:00
1
justering av budtak
2/3 12:26:11
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32
*
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Läs mer om Kjell Leander Engström
nr 1526 4270
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Oljemålning, "Abisko". Signerad, daterad -46. Olja på pannå, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 21:36:14 | 1 | Vinnande bud |
| 2/3 12:18:20 | 1 | justering av budtak |
| 2/3 12:26:00 | 1 | justering av budtak |
| 2/3 12:26:11 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Kjell Leander Engström
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Kjell Leander Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
6745 Oljemålning
Carl Erik Trulsson, Signerad, Tussilago. Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:32



