![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7388607
*
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2012
kl 18:53:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:03:19
1
1.200 kr
22/1 13:14:38
2
1.000 kr
22/1 13:14:52
2
1.200 kr
24/1 12:04:14
1
1.500 kr
28/1 17:23:37
3
1.300 kr
28/1 17:41:21
4
1.500 kr
28/1 17:42:00
4
1.600 kr
29/1 17:27:13
1
Vinnande bud
30/1 18:44:07
5
1.800 kr
30/1 18:46:25
5
2.000 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25
*
Akvarell
nr 738 8607
Akvarell
'Ocean Fredrik, Stokholm', motivets mått: 32x41
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:03:19 | 1 | 1.200 kr |
22/1 13:14:38 | 2 | 1.000 kr |
22/1 13:14:52 | 2 | 1.200 kr |
24/1 12:04:14 | 1 | 1.500 kr |
28/1 17:23:37 | 3 | 1.300 kr |
28/1 17:41:21 | 4 | 1.500 kr |
28/1 17:42:00 | 4 | 1.600 kr |
29/1 17:27:13 | 1 | Vinnande bud |
30/1 18:44:07 | 5 | 1.800 kr |
30/1 18:46:25 | 5 | 2.000 kr |
- Specialauktion
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:25