![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 7542035
*
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 18:01:56
1
300 kr
21/4 17:19:23
2
150 kr
21/4 17:19:50
2
250 kr
21/4 17:20:26
2
500 kr
23/4 18:44:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37
-
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Curt Hillfon
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 18:01:56 | 1 | 300 kr |
21/4 17:19:23 | 2 | 150 kr |
21/4 17:19:50 | 2 | 250 kr |
21/4 17:20:26 | 2 | 500 kr |
23/4 18:44:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
5005 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Soldag på N..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:37 -
5059 Färglitografi
Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25