KONST / Litografier / Färglitografi 9133135
nr 913 3135
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi , Uno Vallman (1913-2004), 225/260, signerad. 1958, motivet: 43x46
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 22 september 2014
kl 20:21:39
16/9 18:20:38
700 kr
21/9 20:24:16