KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7542259
*
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 19:38:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 18:58:31
1
200 kr
21/4 12:04:33
2
150 kr
21/4 12:05:32
2
400 kr
23/4 15:02:58
3
350 kr
23/4 15:03:37
3
550 kr
23/4 17:43:58
2
700 kr
23/4 19:30:17
4
Vinnande bud
23/4 19:33:23
5
1.100 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47
*
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
Läs mer om Pentti Kaskipuro
nr 754 2259
Pentti Kaskipuro
(1930-2010), Finland
Etsning, Pentti Kaskipuro, 19/30, "Damer", motivets mått: 26x28
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och målare född i Helsingfors1930, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/4 18:58:31 | 1 | 200 kr |
| 21/4 12:04:33 | 2 | 150 kr |
| 21/4 12:05:32 | 2 | 400 kr |
| 23/4 15:02:58 | 3 | 350 kr |
| 23/4 15:03:37 | 3 | 550 kr |
| 23/4 17:43:58 | 2 | 700 kr |
| 23/4 19:30:17 | 4 | Vinnande bud |
| 23/4 19:33:23 | 5 | 1.100 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Pentti Kaskipuro
Pentti Kaskipuro, finländsk grafiker och mÃ¥lare född i Helsingfors1930, död 2010.Läs mer om Pentti Kaskipuro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar europa europeisk finland grafik norden nordeuropa nordisk pentti kaskipuro
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:47



