Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9599225



*

nr 959 9225


Olle Hjortzberg

(1872-1959), Sverige


Blandteknik, Olle Hjortzberg (1872-1959), Skiss till 'Gust. Wasa Lill-kyrkan', motivet: 30 x 19


Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 maj 2015
kl 18:23:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/5 17:04:15 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Olle Hjortzberg

Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Olle Hjortzberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr