KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9599225
*
nr 959 9225
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Blandteknik, Olle Hjortzberg (1872-1959), Skiss till 'Gust. Wasa Lill-kyrkan', motivet: 30 x 19
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2015
kl 18:23:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 17:04:15
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 959 9225
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Blandteknik, Olle Hjortzberg (1872-1959), Skiss till 'Gust. Wasa Lill-kyrkan', motivet: 30 x 19
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 17:04:15 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



