KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132027
nr 1713 2027
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Oljemålning, Brita Streijffert (1917-2006), Sverige, "Athos och äppelträdet. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:22:00
14/7 14:15:07
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert