Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8985272



*

nr 898 5272


Anders Fogelin

(1933-1982), Sverige


Anders Fogelin (1933-1982), signed, 1962, sheet: 41x59 (oramad),


MIXED MEDIA (F), Anders Fogelin (1933-1982), signerad, 1962, bladets mått: 41x59 (oramad)


Fogelin studied at the Academy of fine arts.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

400

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 2 2014
at 18:24:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/6 23:28:28 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Anders Fogelin

Fogelin studied at the Academy of fine arts.

Read more about Anders Fogelin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders fogelin blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr