KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277118

nr 1727 7118

Alvar Hård

(f. 1918), Sverige

Oljemålning, Signerad, "Lyckan". Olja på duk, 49x69 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm

Alvar Hård, född 1918, Torsåker, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 29 september 2025
kl 19:53:02

Alvar Hård

Läs mer om Alvar Hård