KONST / Litografier / Färglitografi 9478303
nr 947 8303
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi, Acke Oldenburg (1923-2005), "Terass på Stockholms slott, 76/225, signerad, ramens innermått: 61x86
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 mars 2015
kl 18:51:29
9/3 18:46:29
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg