Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Brickbord 6057344



*

nr 605 7344


Brickbord

ek / nysilver, längd: 64, djup: 48, höjd: 72


Utrop:

100 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2009
kl 19:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/10 17:01:29 1      100 kr
15/10 12:18:48 2      300 kr
15/10 13:27:16 3      200 kr
15/10 13:28:03 3      300 kr
15/10 20:52:29 1      350 kr
15/10 22:17:14 4      1.000 kr
15/10 23:08:04 5      550 kr
15/10 23:08:50 5      650 kr
18/10 21:25:41 4      1.300 kr
19/10 18:21:35 6      750 kr
19/10 18:22:05 6      1.000 kr
19/10 18:22:55 6      Vinnande bud
19/10 18:43:50 4      1.500 kr
19/10 18:57:15 6      justering av budtak
19/10 19:06:22 6      justering av budtak


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord nysilver pläter
  • 6769 Bänk
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, London. Längd: 14cm. Djup: 2,5c..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:17
  • 6615 Fällbord
    1800-tal, Betsad björk. Diameter: 83 cm, höjd: 70 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:58
  • 6073 Lampbord
    Butlers Tray. Diameter: 65 cm, höjd: 47 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:05
  • 6633 Lampbord
    ett par, Furu, märkta KJW. Bredd: 54 cm, djup: 44 ..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:04




Ladda ner broschyr