KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13374325
nr 1337 4325
Robert Kitchen
(1950-2009), USA
Akvarell, Komposition. Signerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm
Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:23:27
29/6 23:16:11
Robert Kitchen
Läs mer om Robert Kitchen