KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8378474
*
nr 837 8474
Skulptur
Keramik, Hugo Liisberg, längd: 21 cm, höjd: 17 (1 horn löst)
Utrop:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2013
kl 20:03:20
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hugo liisberg keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30
*
Skulptur
nr 837 8474
Skulptur
Keramik, Hugo Liisberg, längd: 21 cm, höjd: 17 (1 horn löst)
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hugo liisberg keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:30



