KONST / Litografier / Färglitografi 10974044
*
nr 1097 4044
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, Henri Goetz, 55/60, motivet: 35x50
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 19:43:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 19:38:27
1
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Henri Goetz
nr 1097 4044
Henri Goetz
(1909-1989), Frankrike
Färglitografi, Henri Goetz, 55/60, motivet: 35x50
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/3 19:38:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Henri Goetz
Henri Goetz, fransk-amerikansk bildkonstnär född 1909, död 1989.Läs mer om Henri Goetz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik henri goetz litografi litografier litografiskt blad
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



